Nüans Web Tabanlı CRM Programı

Nüans yazılım bünyesinde geliştirdiğim CRM programı hakkında detaylı bilgiler vermek istiyorum.

Bu yazılımı geliştirirken php tabanlı kullanışlı framework olan Codeigniter kullandım, arayüz tasarımını ise themeforest üzerinden satın aldık.

CRM ‘in açılımı “Customer Relationship Management” yani müşteri ilişkileri yönetimi. Kurum veya işletme müşterileriyle olan ilişkilerini, tüm işlerini koordine etmesini sağlayan uygulamaların bütünüdür.

Data mining (Veri madenciliği) ile satışlarını ve kar oranlarını artırabilirler, bunu da CRM programına eklenen veriler ile sağlayabilirler.

fb-logo

CRM programının web tabanlı olması, her yerden erişim imkanı olmasını sağlar, sahada bulunan şantiye şefi telefonundan programa girerek gerekli bilgileri görebilir veya yeni veri ekleyebilir. Bu nedenle web tabanlı olarak CRM programı geliştirmeye karar verdik.

Ön Bilgi: Program müşteri isteklerine göre şekillenebilmektedir, istekleriniz daha önce yapılmamış ise modül halinde geliştirilerek programa dahil edilmektedir. Program üzerinden nerede ve nasıl şekilde mail göndermek isterseniz aktif hale getirebiliyoruz (mesela, her servis raporu eklendiğinde yetkiliye mail gitsin, her izin kaydı girildiğinde yetkiliye mail gitsin.)

PROGRAM DETAYLARI

Giriş Paneli

Bizi kullanıcı adı ve şifre girişi yapabileceğimiz bir giriş ekranı karşılıyor. Bu ekrana daha önce tanımlanmış şifre ile giriş sağlıyoruz.

Screenshot_1

Program Anasayfası

Bu bölüm müşteri isteklerine göre şekillenebilen yapıya sahiptir, inşaat şirketi araçlarını görmek isterken, yazılım şirketi veya sahada servis hizmeti sunan firmalar verilen servisleri görebiliyor.

Screenshot_2

Screenshot_5

Servis Talepleri Sayfası

Bu sayfa üzerinde verilen servisleri görebiliyor, yazıcıdan çıktı alabiliyor, yeni servis talebi girebiliyor. Girilen servis talebi daha önce eklenmiş olan firma adreslerine mail olarak gidiyor, bilgilendirme maili de belirlediğimiz mail adreslerine geliyor.
Servis formu girilirken firma seçimi en doğru seçim olması gerektiğinden kullanışlı bir jquery plugin eklenmiştir.

Screenshot_7

Screenshot_6

Araç Kayıtları ve Detayları

İstek doğrultusunda geliştirilen bu bölümde araçlar sıralanmıştır. Araç detayına girildiğinde aracı personele zimmetleyebiliyor, araç ile ilgili bakımları girebiliyor, sigorta-muayene-vergi bilgilerini araca ekleyebiliyor, lastik bakımlarını da ayrı bir sekmede girebiliyor, aracın bulunduğu lokasyonu güncelleyebiliyor, araca ait kredi varsa bunu ekleyebiliyor ve araçla ilgili tüm dosyaları (mesela; ruhsat fotokopisi, sigorta formu fotokopisi vs.) ekleyebiliyorsunuz.

Screenshot_8

Screenshot_9

Personel Kayıtları ve Detayları

Personellerin girişlerinin yapıldığı sayfadır, her personele ait izin işlemleri, maaş ödemeleri, özlük dosyası yüklemeleri ve harcamaları girilmektedir.

Screenshot_10 Screenshot_11 Screenshot_12

Cari Kart Kayıtları

Bu bölümde çalışma içinde bulunduğunuz firmaları kaydedebilirsiniz. Program içerisinde isteğinize göre farklı bölümlerde (örnek olarak servis formu girerken) kullanabilirsiniz.

Screenshot_13

Görüşme Takibi

Bu sayfada sekreteryadan görüşmelerin kaydedilmesi öngörülmüştür, bu sayede bugüne ait görüşmeler, randevular detaylı olarak kayıt altında tutulacaktır. Bu kayıtlar gün sonunda yetkililere mail olarak gitmektedir.

Screenshot_14

Görev Atama

Kurum içerisinde personeller arası görev atama bölümü geliştirilmiştir, bu bölümde görev atanan kişiye mail olarak detayları gitmektedir, bu görev ile ilgili durum bildirimi yapmaktadır.

Screenshot_15

İstatistikler Sayfası

Bu bölüm sayesinde firma ile ilgili tüm istatistiklere grafiksel olarak ulaşabiliyorsunuz, örnek vermek gerekirse pasta dilimi şeklinde servis türlerinizi görebilir, bulundukları bölgeye göre araçlarınızı gruplandırabilirsiniz.
İstatistikler sayfası kurumun isteği doğrultusunda şekillendirilmektedir.

İLETİŞİM VE SATIŞ

Web Tabanlı CRM Programını satın almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz

Nüans Bilişim Yazılım ve Danış. Hiz.Tic.Ltd.Şti.
Adres : Çetin Emeç Bulvarı, 1065 Cad. No:43 06460 Öveçler / ANKARA
bilgi@nuans.com.tr
Tel     : 0312 472 46 46 (Kubilay Erkeç)
Faks  : 0312 472 46 26


One Response (Add Your Comment)

Trackbacks:

Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Kategoriler