Filezilla Kullanımı Resimli Anlatım

Filezilla programı ile internet sitenizin ftp bölümüne ulaşabilirsiniz. Her site yapan kişinin mutlaka dosyalarını yüklemesi gereken bi hosting’i olacaktır.

Dosya aktarım sihirbazı filezilla kullanım kolaylığı ve işlevselliği ile tercih sebebi olmaktadır. Hatta iframe virüsünün yayılma sebebi olarak cuteftp olarak gösterildiği son zamanlarda neredeyse herkesin geçiş yaptığı bir programdır.

Öncelikle programı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

http://filezilla-project.org/download.php?type=server

Program kurulumunu yaptıktan sonra aşağıdaki gibi ekran görüntüsü karşılayacak sizi

sol üstten Dosya/Site yöneticisi kısmından yeni site ekleyebilirsiniz. Bu bölüme tıkladığınızda aşağıdaki gibi bi kutucuk sizi karşılar.

Buradaki, sunucu bölümüne ftp adresi(sunucu ip, ftp.domain.com vs.), giriş türü normal seçildikten sonra ftp kullanıcı adı ve aşağıya parola yazılara giriş yapılabilir.

Hosting türünüze göre aşağıdaki gibi bi bölüm açılır sağ alt kısımda.

Windows hosting kullananlar httpdocs klasörüne dosyalarını atarak kullanabilirler.

Dosyaları sürükle bırak ile atabilirsiniz veya sol bölümden bilgisayarınız üzerinden aktarmak istediğiniz dosyaya gelip yine sürükle bırak yapabilirsiniz ya da üzerine sağ tıklayıp upload seçeneğine tıklarsanız yine dosyalarınız başarıyla aktarılır.

Bu kadar yeter 🙂Leave a Reply

Formatting: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Other Entries

Kategoriler